EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek w Koźminie Wlkp.

W poniedziałek, 17 lutego 2014 roku o godzinie 8:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie pomiędzy Koźminem Wlkp. a Grębowem. 
Osoba zgłaszająca poinformowała Dyżurnego Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego poinformowało Dyżurnego Operacyjnego Powiatu, że samochód osobowy uderzył w drzewo.
Do zdarzenia pojechały: zastęp ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, zastęp gaśniczy z OSP Koźmin Wlkp.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że miejscowości Koźmin Wlkp. przy ul. Zielony Rynek, na drodze powiatowej samochód osobowy po wyjściu z łuku uderzył w słup energetyczny i wpadł na pobocze. Słup betonowy złamał się w kierunku pola. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.
Strażacy detektorem napięcia AC HOT Stick sprawdzili przewód energetyczny i stwierdzono występujące w nim napięcie. W samochodzie odłączono akumulator. Po przebadaniu osoby poszkodowanej ratownicy medyczni podjęli decyzję o zabraniu jej do szpitala. Po przybyciu Pogotowia Energetycznego wyłączone zostało napięcie w sieci i zabezpieczono słup i linki energetyczne. Po usunięciu pojazdu z drogi usunięto części karoserii samochodu oraz plamę płynów technicznych działania trwały jedną godzinę 46 minut.
Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: str. Szymon Kujawa

Our website is protected by DMC Firewall!