EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar mieszkania

Z nieustalonych przyczyn doszło do powstania pożaru w nocy 18 lutego 2014 roku w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Krotoszynie przy ul. Bolewskiego.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 1:08.

Dyżurny Operacyjny Powiatu do pożaru skierował ciężki i średni samochód gaśniczy oraz podnośnik z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, samochody gaśnicze z OSP Krotoszyn i Zduny.

Po dotarciu do miejsca pożaru Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że pożarem objęte jest mieszkanie zlokalizowane na parterze budynku wielorodzinnego. Prawdopodobnie w mieszkaniu znajduje się osoba. Pozostali mieszkańcy budynku opuścili swoje mieszkania i znajdują się na zewnątrz. Mieszkanie ma odcięty prąd i gaz. Policja i Pogotowie Ratunkowe na miejscu.

Strażacy w sprzęcie Ochrony Dróg Oddechowych weszli i podali pianę z urządzenia ONE SEVEN do wnętrza mieszkania z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń. W wyniku przeszukania znaleźli osobę nie dającą oznak życia, którą natychmiast ewakuowano na zewnątrz i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Osoba z obrażeniami została przetransportowana do krotoszyńskiego szpitala. Po ugaszeniu pożaru strażacy oddymili i przewietrzyli pomieszczenia. Także przy pomocy kamery termowizyjnej i urządzeń pomiarowych strażacy sprawdzili wszystkie mieszkania – w trzech mieszkaniach stwierdzono obecność tlenku węgla. Po przewietrzeniu i ponownym sprawdzeniu tlenku węgla nie stwierdzono. Z mieszkania objętego pożarem usunięto nadpalone meble i inne wyposażenie które dogaszono na zewnątrz budynku. Działania trwały dwie godziny 41 minut.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: str. Szymon Kujawa

DMC Firewall is a Joomla Security extension!