EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożar pustostanu

Dwaj mężczyźni w wieku 29 i 61 lat trafili do krotoszyńskiego szpitala po pożarze pustostanu zlokalizowanego w Krotoszynie przy ul. Fabrycznej.
Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło w nocy 21 lutego o godzinie 1:07. Do pożaru Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał ciężki samochód gaśniczy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna, średni samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn.
Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że palą się płyty styropianu i części odzieży znajdujące się na poddaszu budynku gospodarczego zamieszkanego przez osoby bezdomne. Dwie osoby opuściły budynek samodzielnie przed przybyciem straży.
Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza pomieszczeń i podali pianę z urządzenia ONE SEVEN z jednoczesnym przeszukaniem pomieszczeń. Ogień został stłumiony, innych osób nie znaleziono. Z zewnątrz podano wodę na dach budynku i drewnianą ścianę. W tym samym czasie strażacy dzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom, które zamieszkiwały budynek. Pomoc polegała na wsparciu psychicznym, zabezpieczeniem przed utratą ciepła, a jednej osobie dodatkowo podano. Ratownicy wezwanego na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego przebadali osoby poszkodowane, po czym lekarz podjął decyzję o przewiezieniu ich do szpitala. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono konstrukcję budynku przy użyciu kamery termowizyjnej. Gorące elementy schłodzono. Nadpalone części ubrań wyniesiono na zewnątrz i dogaszono. Przyczyna pożaru to prawdopodobnie zaprószenie ognia. Działania trwały jedną godzinę 21 minut.
Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: str. Szymon Kujawa

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd