EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wypadek w Perzycach

10 letnia dziewczynka została ranna w zderzeniu 3 samochodów osobowych w miejscowości Perzyce, gm. Zduny.

Zgłoszenie o wypadku do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 8:41.

Do zdarzenia zostały wysłane: samochód ratownictwa technicznego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna oraz samochód gaśniczy z OSP Zduny.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na drodze krajowej nr 15 doszło do zderzenia 3 samochodów osobowych. Osoby podróżujące pojazdami są na zewnątrz. Na miejscu zdarzenia obecny jest Zespół Ratownictwa Medycznego, który udziela pomocy osobie podróżującej jednym z pojazdów. Będąca na miejscu  policja wprowadziła ruch wahadłowy ponieważ, samochody blokowały jeden pas jezdni.

Strażacy w rozbitych pojazdach odłączyli akumulatory, wyciek płynów eksploatacyjnych zneutralizowano i usunięto. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał do szpitala 10 letnią dziewczynkę, uszkodzone pojazdy zostały zabrane przez właścicieli z miejsca zdarzenia. Następnie przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego oczyszczono nawierzchnię DK 15 z pozostałości po kolizyjnych i udrożniono ruch drogowy. Działania trwały jedną godzinę 43 minuty.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: mł. bryg. Mariusz Przybył

Our website is protected by DMC Firewall!