EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Strażacy zapobiegli tragedii

19 letni mężczyzna wszedł na słup kolejowej sieci trakcyjnej na przejeździe kolejowym w miejscowości Koźmin Wlkp.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 10:03.

Do zdarzenia wysłane zostały siły i środki: samochód gaśniczy ze skokochronem i samochód podnośnik z JRG PSP Krotoszyn oraz samochód podnośnik i samochód ratownictwa technicznego z OSP Koźmin Wlkp.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że na słupie trakcyjnym należącym do PKP na wysokości około 8 metrów znajduje się mężczyzna który trzyma się konstrukcji. Na kierowane w jego stronę pytania nie odpowiada. Na miejscu zdarzenia obecny Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Napięcie w sieci trakcyjnej jest wyłączone.

Strażacy sprawili skokochronu, jednocześnie rozstawiono podnośnik hydrauliczny w okolicy słupa trakcyjnego. KDR próbował rozmawiać z mężczyzną i nakłonić go do samodzielnego zejścia ze słupa - lecz mężczyzna nie reagował. Na miejsce zdarzenia przybył krewny mężczyzny, który również usiłował nakłonić poszkodowanego do zejścia lecz rozmowy także nie przyniosły żadnego efektu. W pewnym momencie, mężczyzna skoczył na sprawiony skokochron i strażacy przekazali go Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowanego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Działania trwały jedną godzinę 12 minut.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: mł. ogn. Piotr Bielawski

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd