EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zderzenie w Smolicach

Na szczęście nikt nie doznał obrażeń w zderzeniu dwóch samochodów: ciężarowego mercedesa i osobowej Mazdy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Smolice (gmina Kobylin).

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło 13 marca 2014 roku o godzinie 12:06.

Do zdarzenia zostały wysłane: zastęp ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, samochód ratownictwa technicznego i samochód gaśniczy z OSP Kobylin oraz samochód gaśniczy z OSP Smolice. Na miejsce udały się także Pogotowie Ratunkowe oraz Policja.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że osoby podróżujące samochodem osobowym znajdują się na zewnątrz, nie ma zagrożenia dla zdrowia i życia ludzi, skrzyżowanie w miejscowości Smolice jest całkowicie zablokowane.

Strażacy zabezpieczyli teren działań. Osobom biorącym udział w zdarzeniu udzielono wsparcia psychicznego do momentu przyjazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego. Odłączono akumulator w samochodzie osobowym i zorganizowano objazd razem z Policją. Po przebadaniu osób biorących udział w zdarzeniu przez ZRM nie stwierdzono żadnych obrażeń, które kwalifikowały by zabranie osób do szpitala. Przystąpiono do usunięcia pojazdów ze środka drogi oraz usunięto z jezdni pozostałości po zdarzeniu.

Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: mł. bryg. Mariusz Przybył

Our website is protected by DMC Firewall!