EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

33 LITRY KRWI - NA DOBRY POCZĄTEK ! ! !

 

33 litry krwi to efekt zorganizowanej w dniu 20 marca 2011r już po raz 10 AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI przez strażaków z miasta i gminy Krotoszyn oraz gmin sąsiednich wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Tym razem na apel st. kpt. Janusza Kalaka - Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej w Krotoszynie, organizatora zbiórki, odpowiedziały 74 osoby. Co ciekawe, wśród tego najliczniejszego jak do tej pory grona, znalazło się 10 pań.

Przeprowadzona w ramach ogólnokrajowej akcji "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" zbiórka odbyła się przy współudziale Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz dzięki zaangażowaniu lek. med. Wojciecha Mińskiego wraz z personelem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie.

Każdy z uczestników akcji otrzymał karnet wstępu na krytą pływalnię WODNIK ufundowany przez Burmistrza Krotoszyna Juliana Joksia.

Społeczna misja strażaków i ich zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego jest ogólnie znane i szanowane. Oddając honorowo krew pokazują, że także w ten sposób można ratować życie ludzkie. My, strażacy, wiemy o tym doskonale.

Tekst i foto : st.kpt. mgr inż. Janusz Kalak

Wprowadził: st.ogn. Paweł Pawlicki


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd