33 LITRY KRWI - NA DOBRY POCZĄTEK ! ! !

 

33 litry krwi to efekt zorganizowanej w dniu 20 marca 2011r już po raz 10 AKCJI HONOROWEGO ODDAWANIA KRWI przez strażaków z miasta i gminy Krotoszyn oraz gmin sąsiednich wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Tym razem na apel st. kpt. Janusza Kalaka - Komendanta Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej w Krotoszynie, organizatora zbiórki, odpowiedziały 74 osoby. Co ciekawe, wśród tego najliczniejszego jak do tej pory grona, znalazło się 10 pań.

Przeprowadzona w ramach ogólnokrajowej akcji "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew" zbiórka odbyła się przy współudziale Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz dzięki zaangażowaniu lek. med. Wojciecha Mińskiego wraz z personelem Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krotoszynie.

Każdy z uczestników akcji otrzymał karnet wstępu na krytą pływalnię WODNIK ufundowany przez Burmistrza Krotoszyna Juliana Joksia.

Społeczna misja strażaków i ich zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego jest ogólnie znane i szanowane. Oddając honorowo krew pokazują, że także w ten sposób można ratować życie ludzkie. My, strażacy, wiemy o tym doskonale.

Tekst i foto : st.kpt. mgr inż. Janusz Kalak

Wprowadził: st.ogn. Paweł Pawlicki

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg

2.jpg 3.jpg 4.jpg

5.jpg 6.jpg 7.jpg

8.jpg 9.jpg

DMC Firewall is a Joomla Security extension!