"Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy"

To już druga edycja kampanii społecznej „Czad i Ogień. Obudź czujność” zorganizowanej przez MSWiA. Na potrzeby akcji  przygotowano specjalny spot dotyczący zagrożeń związanych z tlenkiem węgla i ogniem.

Celem kolejnej edycji kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność" jest rozpowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Dom dla każdego z nas jest najbezpieczniejszym miejscem na ziemi. Spot ukazuje jednak, że nie zawsze tak jest.

W specjalnym materiale przygotowanym przez MSWiA w prostych słowach można usłyszeć jak groźny jest czad (tlenek węgla) – zwany „cichym zabójcą”. Jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. W zeszłym sezonie grzewczym z powodu czadu zmarło 61 osób. Aby prawidłowo rozpoznać zagrożenie czadem, potrzebujemy specjalnych czujników. Trzeba pamiętać, że koszt zakupu czujnika dymu i czadu jest niczym, w porównaniu z ceną, jaką można zapłacić za brak tego urządzenia w chwili zagrożenia.

Już niebawem w ramach kampanii MSWiA do społeczeństwa trafi prawie 500 takich czujników. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni oraz na profilu facebookowym MSWiA będą mogli wygrać  dualne czujniki czadu i dymu.

 

Bez tytułu

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski na podstawie materiałów edukacyjnych MSWiA

Our website is protected by DMC Firewall!