EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Strażacy i Motoserce

Wiosna już w pełni. Choć pogoda jeszcze w kratkę to na ulicach, skwerach i placach naszych miast coraz więcej spacerowiczów. Młodzież, dzieci i dorośli korzystają z każdego promyka przygrzewającego coraz mocniej słońca. Nie tylko piesi korzystają z wiosennej pogody. Na naszych ulicach pojawia się coraz więcej motocyklistów. Kierowcy w stylowych strojach dosiadają swe stalowe rumaki rozkoszując się przyjemnością płynącą z jazdy.
„Niedziela 13 kwietnia 2013 roku była doskonałą okazją do poobiednich spacerów. Ulica Rynkowa w Krotoszynie zapełniona spacerowiczami, choć zamknięta dla ruchu kołowego to w pewnym momencie i całkowicie niespodziewanie pojawia się motocyklista, który wjeżdża w grupę nastolatków – w wyniku zderzenia 5 osób zostaje poszkodowanych” Tak przedstawiał się scenariusz ćwiczeń zorganizowanych przez motocyklistów, JRG PSP w Krotoszynie i Harcerzy. Udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy zajęli się strażacy z JRG PSP Krotoszyn oraz harcerze, a także przypadkowe osoby poproszone przez ratowników.
Pokazy miały na celu pokazanie mieszkańcom sposobu zachowania się w momencie kiedy jesteśmy uczestnikami wypadku bądź jego świadkami.
Pokazy odbyły się w ramach VI Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa Motoserce 2014 Motocykliści Dzieciom.
Tekst: mł. bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd