EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Mistrzostwa

Dnia 24 kwietnia 2014 r. w hali Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Młyńskiej w Krotoszynie, odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Współorganizatorami konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie. Stało się już tradycją, że podczas kwietniowych zmagań międzyszkolnych oceną umiejętności i wiedzy zajęli się ratownicy medyczni z Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.
Po otwarciu zawodów przez przedstawicieli Starostwa Powiatowego i Prezesa Oddziału Rejonowego PCK zawodnicy przystąpili do zmagań międzyszkolnych. Przebieg mistrzostw polegał na rozwiązaniu testu oraz ćwiczeń praktycznych. Ocenie przez zespół sędziowski podlegały umiejętności udzielania pomocy przedlekarskiej w 7 upozorowanych scenach (między innymi wypadku komunikacyjnego, próby samobójczej , braku czynności życiowych, epilepsji)
Krotoszyńską Komendę reprezentowali: asp. Grzegorz Goliński- przewodniczący komisji sędziowskiej, asp. Dawid Bartkowiak, st. sekc. Krzysztof Marcinkowski, sekc. Bartosz Górka, str. Piotr Niśkiewicz, str. Łukasz Wyduba.
Najlepszą drużyną okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach, którzy odebrali z rąk starosty krotoszyńskiego gratulacje oraz pamiątkowy puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Konkurs miał na celu wzmacnianie procesu edukacji młodzieży ponadgimnazjalnej z zakresu bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy sukcesów podczas eliminacji na szczeblu wojewódzkim!!!
Tekst & Foto: sekc. Bartosz Górka

 

Our website is protected by DMC Firewall!