EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Odwiedziny

W dniu dzisiejszym tj. 15.05.2014 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie miała przyjemność gościć wycieczkę ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie.
Dzieci wraz z opiekunem miały możliwość obejrzenia sprzętu znajdującego się na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie. Podczas odwiedzin wycieczki szkolnej został zademonstrowany sprzęt ratowniczo- gaśniczy z ciężkiego samochodu gaśniczego (GCBA 5/32) oraz lekkiego samochodu ratownictwa technicznego (SLRt). Strażacy oprowadzający wycieczkę dogłębnie omówili zastosowanie sprzętu znajdującego się na pojazdach pożarniczych, opowiedzieli na czym polega ich praca oraz z jakimi zadaniami muszą się oni zmierzyć podczas służby. Dzieci zostały zapoznane z zasadami informowania służb ratowniczych o zauważonym przez nie zagrożeniu oraz zasadami postępowania w razie powstałego niebezpieczeństwa.
Zarówno dzieci jak i opiekunowie wyrazili bardzo duże zainteresowanie pracą strażaków oraz omawianym sprzętem jakim strażacy dysponują podczas działań. Uczestnicy wycieczki mieli także możliwość zadawania pytań strażakom na które z przyjemnością odpowiadali. Po zapoznaniu się ze sprzętem, każdy mógł usiąść w kabinie wozu bojowego i choć na chwilę poczuć się strażakiem co niewątpliwie okazało się bardzo duża frajdą dla dzieci.
Wiele dzieci powiedziało, że w przyszłości chciałyby zostać strażakami. Zachęcamy do częstszego odwiedzania tutejszej Komendy.

Tekst: st. sekc. Krzysztof Marcinkowski
Foto: st. str. Szymon Kujawa

 

Our website is protected by DMC Firewall!