EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Ogniowe zagadki

„Wiem jak uniknąć pożaru – Ogniowe zagadki” – pod takim hasłem strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie ze Strażnikami Miejskimi ze Straży Miejskiej z Krotoszyna prowadzą wspólną akcję profilaktyczną w Szkołach Podstawowych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn. Działania prowadzone są w ramach Akcji „Bezpieczne wakacje”. Pierwsze spotkania odbyły się 9 czerwca 2014 roku. Zajęcia z dziećmi prowadzili: st. asp. Grzegorz Goliński – KP PSP Krotoszyn oraz młodszy specjalista Marcin Hadryś – Straż Miejska Krotoszyn.
W czasie spotkań z dziećmi omawiane są tematy związane z: numerami alarmowymi oraz zasadami ich użytkowania, sytuacjami w jakich może dojść do powstania pożaru, jak zachować się w czasie pożaru, kiedy dochodzi do powstania tlenku węgla i jak postępować, aby do takich sytuacji nie dochodziło.
Dzieci otrzymują broszury opracowane w formie komiksu, które upowszechniają wiedzę wśród dzieci o zagrożeniach i sposobach postępowania. Broszura zawiera zadania do samodzielnego rozwiązywania przez dziecko. Zakup broszur został sfinansowany ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: Izabela Bartoś UM Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!