EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zawód STRAŻAK....

Zawód strażaka zalicza się do zawodów o wysokim stopniu ryzyka. Kojarzony jest zazwyczaj z gaszeniem pożarów, zazwyczaj stanowią one jeden z bardzo wielu elementów codziennej pracy to, obok udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, do zajęć strażaków należy także działalność ratownicza, likwidowanie wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacja ludności z zagrożonego terenu, likwidacja zagrożenia wodnego i drogowego.

Praca strażaka jest ciężką pracą fizyczną, wykonywaną bardzo często w trudnych warunkach atmosferycznych i trudno dostępnych miejscach, dlatego kandydaci muszą wykazywać się doskonałym stanem zdrowia, kondycją fizyczną i siłą. Oczywiście od strażaka wymagana jest odwaga, chęć niesienia pomocy poszkodowanym i gotowość do narażania własnego zdrowia i życia w razie konieczności.

Strażacy z Komendy Powiatowej PSP z Krotoszyna organizują szereg spotkań z młodzieżą trzecich klas szkół ponadgimnazialnych, aby przybliżyć zawód strażaka. Zajęcia składają się z kilku bloków tematycznych, podczas których prezentowane są szkoły pożarnicze oraz warunki przyjęcia, sprzęt pożarniczy. Na zakończenie natomiast młodzież w pigułce otrzymuje informacje dotyczące między innymi: zasad zgłaszania pożarów i wypadków do służb ratunkowych, sposobów postępowania w przypadku powstania pożaru lub innego miejscowego zagrożenia.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd