EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

PSP + WOPR

 

Początek lipca to także początek sezonu wakacyjno – urlopowego. Gorące dni sprzyjają wypoczynkowi nad wodą. Wiąże się to również z zagrożeniami jakie niesie za sobą nieodpowiednie zachowanie wypoczywającej na wodą dzieci i młodzieży a także dorosłych.
W piątek 4 lipca 2014 roku strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP z Krotoszyna i Ochotniczej Straży Pożarnej z Krotoszyna przeprowadzili wspólne ćwiczenia na odkrytym basenie przy ul. Ogrodowskiego. W czasie ćwiczeń strażacy i ratownicy WOPR ćwiczyli jak reagować w przypadku udzielania pierwszej pomocy osobom, które w wyniku wypadku znalazły się pod wodą.
W czasie ćwiczeń wymieniono doświadczenia i sprawdzono umiejętności na wodzie. Korzystamy ze wzajemnego doświadczenia i praktyki, aby w ramach wspólnego ratownictwa wzajemnie się uzupełniać i nieść pomoc potrzebującym. Ćwiczyliśmy podejmowanie poszkodowanych w wyniku podtopień oraz rozmaite techniki przejmowania poszkodowanego, holowania do brzegu oraz udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: mł. kpt. Tomasz Patryas

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd