EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Bezpieczna droga na wakacje

 

Mimo, iż wakacje to czas beztroski i wypoczynku, nie należy zapominać o zasadach bezpieczeństwa, których przestrzeganie jest istotne bez względu na porę roku. 9 lipca 2014 roku, odbył się briefing Państwowej Straży Pożarnej i Policji.
Podczas akcji pod hasłem „Bezpieczna droga na wakacje” przypominano o podstawowych zasadach udzielania Pierwszej Pomocy na miejscu wypadku.
W pneumatycznym namiocie ratowniczym zlokalizowanym przy drodze krajowej nr 15 w Bożacinie, czterech strażaków i czterech policjantów, w prosty i zrozumiały sposób przekazywało wiedzę i sposób postępowania w sytuacji zagrożenia życia ludzkiego. Wskazówki dotyczyły nie tylko postępowania przy ocenie stanu poszkodowanej osoby dorosłej, przywrócenia akcji serca i udrożnienia dróg oddechowych, lecz także zabiegu resuscytacji i postępowania w przypadku zadławienia u dzieci i niemowląt. Dużym zainteresowaniem, szczególnie u mężczyzn, cieszył się automatyczny defibrylator zewnętrzny AED. Nic w tym dziwnego, urządzenie bardzo dobrze spełnia swoją rolę. Niewielkie zaangażowanie wykazywały osoby którym w momencie szkolenia upływał czas pracy, być może przez małą jego ilość lub nadmierną liczbę obowiązków. Uczestnicy byli zadowoleni z udziału w briefingu, szczególnie gdy dowiedzieli się, że każdy człowiek ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku.
Warto poświęcić chwilę czasu i uwagi, udzielając pierwszej pomocy ratujemy czyjeś życie lub zdrowie. Nie pozwólmy, aby przerwa od szkoły i od pracy była jednocześnie przerwą od myślenia i odpowiedzialności za nas samych i naszych najbliższych. Pamiętajmy, udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek. Patronat medialny nad akcją objęła Gazeta Krotoszyńska.
Tekst & foto: Natalia Bartkowiak, studentka II roku Inżynierii Bezpieczeństwa – praktykantka KP PSP

Our website is protected by DMC Firewall!