EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Alarmowe przeniesienie SKKP

 

W dniu 29 sierpnia br. odbyły się ćwiczenia aplikacyjne mające na celu przećwiczenie wariantu tymczasowego przeniesienia SKKP PSP w Krotoszynie spowodowane trwałym uszkodzeniem infrastruktury budynku oraz łączności telefonicznej i radiowej. Scenariusz ćwiczeń zakładał, że na skutek silnych wiatrów, które wystąpiły na terenie powiatu krotoszyńskiego, na budynek komendy przewróciło się drzewo, które doprowadziło do pęknięcia ściany nośnej budynku oraz fragmentu stropu a także trwale zniszczyło maszt służący do łączności radiowej zlokalizowany na dachu obiektu.
Decyzją Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie uruchomiono procedurę awaryjnego planu ewakuacji SKKP w Krotoszynie w miejsce zastępcze, które jak mówi procedura znajduję się w budynku starostwa powiatowego. Nadzór nad ćwiczeniami sprawował Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. mgr inż. Tomasz Niciejewski. Celem prowadzonych ćwiczeń było określenie możliwości sprawnego przeniesienia numerów alarmowych do miejsca zastępczego oraz niezbędnych narzędzi pracy dyżurnych stanowiska kierowania.
Przeniesienie Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w praktyce zostało juz wcześniej przećwiczone, więc zakres realizowanych zadań był juz znany funkcjonariuszom komendy co znacznie ułatwiło osiągnięcie założonego celu.
Tekst: mł. kpt. Tomasz Patryas, mł. asp. Mateusz Dymarski
Foto: st. ogn. Monika Grząka

Our website is protected by DMC Firewall!