EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

II Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

W sobotę 13 września 2014 roku na terenie Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie i strzelnicy Bractwa Kurkowego w Krotoszynie odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Krotoszyńskiego w Ratownictwie Medycznym dla Jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.
Tuż przed godziną 9:00 Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył dokonał otwarcia Mistrzostw.
Mistrzostwa rozpoczęły się od testu pisemnego w świetlicy KP PSP. Następnie trzyosobowe drużyny zmierzyły się z przygotowanymi zadaniami W czasie zadań konkursowych strażacy udzielali pomocy: osobie, która w wyniku wypadku straciła nogę, wyciągniętemu na brzeg topielcowi, osobie która upadła z wysokości ok. 6 m, osobie poszkodowanej w wypadku drogowym.
Komisji oceniającej zawody przewodniczył mł. kpt. Jacek Chełstowski - Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego, natomiast w skład komisji weszli: lekarz Wojciech Miński, Jakub Nelle, Łukasz Włodarczyk, Andrzej Walczak.
Klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce JRG Krotoszyn
II miejsce OSP Krotoszyn
III Miejsce OSP Czarny Sad
IV miejsce OSP Kobylin
V miejsce OSP Zduny
VI miejsce OSP Baszków
VII miejsce OSP Koźmin Wlkp.
VIII miejsce OSP Sulmierzyce

Dyplomy i statuetki wręczył Wicestarosta Krzysztof Kaczmarek i Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył.

Najlepsza drużyna otrzymała również pamiątkowy puchar od patrona medialnego mistrzostw Gazety Krotoszyńskiej
Organizatorami Mistrzostw byli: Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski
Foto: JRG PSP Krotoszyn

Our website is protected by DMC Firewall!