EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Poszkodowany skoczek spadochronowy

W piątkowy poranek 3 października 2014 roku nad krotoszyńskimi błoniami rozgrywane były zawody spadochronowe w skokach na celność. Kilkudziesięciu skoczków wynoszonych było przez samoloty z lotniska w Michałkowie. Spadochron jednego ze skoczków wykonujących zadanie uległ awarii, wskutek czego zawodnik został zniesiony przez wiatr nad centrum miasta i spadał na dach budynku garażowego KP PSP Krotoszyn i zawisł nad jego krawędzią.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po otrzymaniu zgłoszenia od osoby mieszkającej w bloku obok siedziby komendy wysłał na miejsce zdarzenia samochód podnośnik SH 24, samochód ratownictwa technicznego oraz służby współdziałające.

Strażacy po dotarciu do miejsca zdarzenia strażacy szybko zlokalizowali rannego spadochroniarza, rota szybko dotarła z zestawem PSP R – 1 na dach po drabinie stałej i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. W tym samym czasie został sprawiony podnośnik i poszkodowany ułożony na noszach w koszu podnośnika bezpiecznie dotarł na ziemię i został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Tak przedstawiał się scenariusz ćwiczeń z zakresu ratownictwa wysokościowego. Strażacy w czasie ćwiczeń doskonalili swoje umiejętności między innymi z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuacji osób poszkodowanych z wysokości przy użyciu dostępnego sprzętu. Założone cele zostały osiągnięte.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: mł. kpt. Tomasz Patryas

DMC Firewall is a Joomla Security extension!