EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Ćwiczenia aplikacyjne

 

W piątek 31 października 2014 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzone zostały aplikacyjne ćwiczenia dowódczo – sztabowe dotyczące działań ratowniczych podczas katastrofy komunikacyjnej. Zadaniem Sztabu było wypracowanie koncepcji organizacji działań ratowniczych podczas zderzenia się autobusu z szyno-busem na przejeździe kolejowym z dużą liczbą osób poszkodowanych.
Scenariusz ćwiczeń zakładał, że szyno-bus uderzył w autobus na przejeździe kolejowym w Dzierżanowie. Dyżurny Operacyjny Powiatu ustalił, że autobus przewoził młodzież szkolną. Zgłaszający podaje również, że autobus znajduje się 20 metrów od torowiska, a szyno-bus wyleciał z szyn. Łącznie w zdarzeniu brało udział 52 osoby poszkodowane w tym 16 dzieci.
Podczas ćwiczeń ustalono jaki potencjał ratowniczy i w jakim czasie mógłby dojechać na miejsce zdarzenia, przyjmując dzień dzisiejszy jako realny czas działań. Przy okazji ćwiczeń zaktualizowano plany i procedury ratownicze w tym dane kontaktowe do instytucji współdziałających przy tego typu zdarzeniach. Ćwiczenia prowadził i nadzorował Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. Tomasz Niciejwski
Tekst: mł. kpt. Tomasz Patryas 
Foto: kpt. Sławomir Włodarczyk

DMC Firewall is a Joomla Security extension!