Doskonalenie zawodowe w styczniu


Stałe zdobywanie wiadomości oraz doskonalenie umiejętności praktycznych to dwa z wielu elementów, które gwarantują sprawne i skuteczne prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych.

Strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Krotoszynie razem ze strażakami z Jednostek OSP włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego ćwiczą różne założenia taktyczne w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. W miesiącu styczniu realizowane były zajęcia z zakresu taktyki działań ratowniczych na wodzie pod nadzorem lidera z działań ratownictwa wodnego. Zajęcia te odbywały się na jeziorze Odrzykowskim z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu jednostek PSP i OSP. Strażacy ćwiczyli również udzielanie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Skuteczne działania ratowniczo – gaśnicze to także łączność, łączność dobrze zorganizowana – tych elementów także nie zabrakło w czasie ćwiczeń.

Dodatkowo strażacy z JRG PSP Krotoszyn prowadzili zajęcia związane z regulaminem służby, musztry i ceremoniału pożarniczego.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: JRG PSP Krotoszyn

1.JPG 2.JPG 3.JPG

4.JPG 5.JPG
DMC Firewall is a Joomla Security extension!