30 lat minęło jak jeden dzień

Czwartek, 26 lutego 2015 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie to dzień niezwyczajny i uroczysty.  Od samego rana gwar i ruch. Strażaków przyjechało więcej niż zwykle na zmianę służbową.  Pojawiła się też znaczna grupa cywili – to emeryci – weterani służby. Ktoś patrząc z boku mógłby się zastanawiać co takiego się wydarzyło…

Na placu komendy odbyła się uroczysta zbiórka podczas której pożegnano odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne Dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP mł. bryg. Roberta Rutkowskiego. Uroczysta zbiórka była też okazją do przekazania obowiązków Dowódcy JRG, które objął kpt. mgr inż. Sławomir Włodarczyk dotychczasowy Zastępca Dowódcy. Mł. bryg. Robert Rutkowski swoja przygodę z pożarnictwem rozpoczął w roku 1984 w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, którą ukończył w roku 1986. Jako Młodszy Chorąży Pożarnictwa służbę rozpoczął w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Krotoszynie 1 sierpnia 1986 roku jako Dowódca Plutonu. W czasie służby zajmował stanowiska: Instruktora, Dowódcy Sekcji, Dowódcy Zmiany, Dyżurnego Operacyjnego, Kierownika Sekcji, Naczelnika Wydziału i w końcu w roku 2010 stanowisko Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, które to stanowisko piastował do dnia dzisiejszego. W czasie służby pełnił funkcję rzecznika prasowego i oficera prasowego.  

Za swoją służbę i osiągnięcia odznaczony został Brązowym, Srebrnym i Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa oraz Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę.

kpt. mgr inż. Sławomir Włodarczyk służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w roku 2000 w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie. W KP PSP w Krotoszynie służbę pełni od roku 2010. Absolwent Szkoły Aspirantów PSP w Poznaniu oraz Wyższej Szkoły Informatyki w Łodzi, Wydziału Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego.

Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st. str. Szymon Kujawa

1.JPG 10.JPG 11.JPG

13.JPG 14.JPG 15.JPG

16.JPG 17.JPG 18.JPG

19.JPG 2.JPG 20.JPG

21.JPG 22.JPG 23.JPG

24.JPG 3.JPG 4.JPG

5.JPG 6.JPG 7.JPG

8.JPG 9.JPG

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd