Gaśnica domowa w Rodzinnym Domu Dziecka

Rodzinne Domy Dziecka na terenie całego kraju otrzymają podręczne gaśnice domowe. Zakupione one zostały przez Fundację ORLEN-DAR SERCA w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „NIE DLA DYMU”, realizowanej pod patronatem Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

11 marca 2015 roku  jedna z takich gaśnic trafiła do Rodzinnego Domu Dziecka w Krotoszynie.  Wręczył ją bryg. Tomasz Niciejewski Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie i Pani Renata Zych – Kordus z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Straż Pożarna jako służba ratunkowa, na barkach której spoczywa prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych oraz prowadzenie akcji profilaktycznych w ramach szeroko pojętej PREWENCJI SPOŁECZNEJ chętnie angażuje się angażuje się w inicjatywy służące poprawie bezpieczeństwa. Zawsze szczególny nacisk kładziemy na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Celem tegorocznej edycji akcji społecznej „NIE DLA DYMU” jest nie tylko wyposażenie w gaśnice Rodzinnych Domów Dziecka, ale także zachęcanie społeczeństwa do posiadania podręcznych gaśnic w domu.

„NIE DLA DYMU” - to nie jest pierwsza inicjatywa Fundacji ORLEN–DAR SERCA, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i ich opiekunów.
W ubiegłych latach Fundacja włączyła się do prowadzonej przez Komendę Główną PSP akcji „NIE DLA CZADU!”, wyposażając w czujniki tlenku węgla ponad 120 Rodzinnych Domów Dziecka. W ubiegłorocznej edycji akcji „NIE DLA DYMU” przekazała natomiast czujniki dymu do ponad 270 Rodzinnych Domów Dziecka. 

Akcja „NIE DLA DYMU” wpisuje się także w działania straży pożarnej w ramach realizowanego programu „Zgaś ryzyko”, którego celem jest ograniczenie liczby pożarów w obiektach mieszkalnych.

Opracowanie na podstawie materiałów internetowych: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: Renata Zych - Kordus

1.JPG 2.JPG 3.JPG

4.JPG

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd