EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015.04.22

Ćwiczenia całego stanu osobowego

W środę 22 kwietnia 2015 roku w godzinach 4:00 do 11:00 w Komendzie Powiatowej PSP odbyły się ćwiczenia całego stanu osobowego. Do służby powołani zostali strażacy z wolnych zmian służbowych. 
Ćwiczenia realizowane były o przygotowane wcześniej epizody następujące po sobie i tworzące całość zdarzenia. Epizody rozlokowane były na terenie miasta. Scenariusz zakładał, że z jednego z zakładów pracy został zwolniony pracownik, który w akcie zemsty dokonał na terenie zakładu i siedziby Starostwa Powiatowego aktów sabotażu. Pracownik przybył do Starostwa i zażądał rozmowy ze Starostą. Kiedy nie znajduje zrozumienia rozpyla w sekretariacie i na korytarzu trujący gaz. Następnie udaje się do byłego zakładu pracy i podpala halę magazynową. Po dokonaniu podpalenia ucieka samochodem w kierunku miejscowości Salnia, omija blokadę policji, policjanci podejmują pościg. Desperat na zakręcie wypada z drogi i uderza w drzewo.
W ćwiczeniach udział wzięło 10 zastępów i 42 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP i Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie, 1 zastęp i 4 strażaków z OSP Krotoszyn, a także Policjanci z KPP Krotoszyn i Strażnicy Miejscy z Komendy Straży Miejskiej z Krotoszyna.
Celem ćwiczeń było doskonalenie w zakresie: współdziałania pomiędzy służbami, organizowania łączności na potrzeby działań ratowniczo – gaśniczych, organizacji sztabu na potrzeby działań ratowniczo – gaśniczych, sprawdzenie obowiązujących procedur w zakresie alarmowania i dysponowania oraz procedur postępowania w zakresie postępowania pracowników w przypadku wystąpienia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia. Po zakończeniu ćwiczeń w świetlicy KP PSP odbyło się ich omówienie i podsumowanie.
Tekst: bryg. Tomasz Niciejewski

Foto: st. kpt. Małgorzata Olejnik

{gallery}2015.04.22{/gallery}

DMC Firewall is a Joomla Security extension!