EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Ćwiczenia z SGRW-N Kościan

 

W dniu 23.05.2015 r. miały miejsce ćwiczenia w formie warsztatów z zakresu Ratownictwo Wodnego, których organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Na miejsce ćwiczeń wybrano zbiornik wodny znajdujący się na terenie byłego zakładu Cerabud w Krotoszynie przy ulicy Przemysłowej będący niegdyś miejscem pozyskiwania surowca do wyrobu ceramiki.

Z okazji tegoż wydarzenia na zaproszenie władz komendy do Krotoszyna przybyli w charakterze instruktorów członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie.

Szkolenie przede wszystkim miało na celu podniesienie praktycznych umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego w jednostkach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego na terenie powiatu krotoszyńskiego. Uczestnikami szkolenia były, zatem: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Krotoszynie, OSP Krotoszyn, OSP Kobylin, OSP Koźmin Wlkp., OSP Zduny.

Uczestnicy warsztatów w formie trzech bloków szkoleniowych pod bacznym okiem specjalistów z Grupy Wodno-Nurkowej mieli możliwość pogłębienia umiejętności z zakresu podejmowania osób będących w sytuacji zagrożenia życia, wykorzystania sprzętu z zakresu podstawowego będącego na wyposażeniu jednostek KSRG oraz wiedzy dotyczącej samego przygotowania terenu akcji w oczekiwaniu na przybycie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno – Nurkowego.

Zajęcia praktyczne miały również na celu skoordynowanie działań wszystkich jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego powiatu krotoszyńskiego wraz z jednostkami specjalistycznymi.

Zbliżamy się do okresu, w którym wypoczynek nad wodą jest czymś oczywistym. Wiedząc o tym jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie się z tym wiążą, ale właśnie dzięki takim warsztatom oraz ciągłemu samodoskonaleniu jesteśmy w stanie udzielić profesjonalnej pomocy osobom będącym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia.

Tekst: st. str. Łukasz Wyduba

Foto: st. sekc. Rafał Jankowski

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd