EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Gasili ryzyko z LIDLEM

W niedzielne upalne południe dnia 30.08.2015 r. przy ulicy Sienkiewicza 1B w Krotoszynie miało miejsce wydarzenie pod nazwą „Festyn z LIDLEM”.

Na przyległym do marketu parkingu przygotowano liczne atrakcje dla najmłodszych jak i dla tych trochę starszych takie jak zabawy z animatorem oraz degustacja produktów Lidla.

Obok zabawy, w ramach inicjatywy lokalnej organizatorzy zadbali również, by w programie nie zabrakło akcentów z zakresu edukacji dla bezpieczeństwa. Na zaproszenie Marketu Lidl w festynie wziął udział zastęp Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. Funkcjonariusze PSP przekazywali zgromadzonym wiedzę praktyczną z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia, a w ramach programu „Zgaś ryzyko” udzielali cennych wskazówek dotyczących eksploatacji urządzeń gazowych, elektrycznych tak by każdy miał wiedze, co zrobić „żeby jego dom był bezpieczny”. Strażacy rozdawali zainteresowanym broszury informacyjne, a miłym akcentem kończącym spotkanie ze Strażą był pokaz sprzętu będącego na wyposażeniu Pojazdu Ratownictwa Technicznego JRG w Krotoszynie.

Foto: kpt. Dariusz Kulawski

Tekst: st. str. Łukasz Wyduba

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!