EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pożegnanie lata

Dnia 26.09.2015r. Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Krotoszynie zorganizowało Festyn Szkolny pt. ,,Pożegnanie Lata’’

Na placu szkolnym przygotowano liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży, wśród których jednym z punktów programu był pokaz ratownictwa technicznego oraz medycznego.

Obsada Samochodu Lekkiego Ratownictwa Technicznego Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprezentowała uczestnikom festynu wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy osobie w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Jednym z punktów pokazu było miedzy innymi zaprezentowanie prawidłowo przeprowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zarówno u osoby dorosłej jak i u dziecka. Zainteresowane osoby mogły usiąść za kierownicą samochodu technicznego, oraz zobaczyć sprzęt znajdujący się na jego wyposażeniu. Kolejnym punktem pokazu w ramach akcji ,,Zgaś Ryzyko’’ było przeprowadzenie przez strażaków instruktażu z zakresu eksploatacji urządzeń gazowych oraz elektrycznych . Na koniec Funkcjonariusze PSP udzielili uczestnikom imprezy instrukcji obsługi urządzeń wykrywających tlenek węgla, gaz i dym.

Foto: st. str. Grzegorz Horyza

Tekst: st. str. Grzegorz Horyza

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!