EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Doskonalenie zawodowe w wrześniu...

W krotoszyńskiej Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej, wrzesień był miesiącem podczas którego strażacy w ramach doskonalenia zawodowego realizowali następujące zagadnienia:

Taktyka gaszenia pożarów w obiektach wysokich i wysokościowych.  Do  zajęć wykorzystywano sprzęt znajdujący się na wyposażeniu zastępów gaśniczych GBA 2,5/16, GCBA 5/32 oraz podnośnika hydrauliczny SH-23.  Omówione zostały takie zjawiska jak wsteczny ciąg płomieni (backdraft) i pułapka wodna. Zapoznano się z sposobami dostarczania środka gaśniczego na wyższe kondygnacje.

Doskonalono podawanie środków gaśniczych w tym pian (ciężkiej, średniej, lekkiej i sprężonej powietrzem z urządzenia ONE SEVEN).

Podczas praktycznych zajęć przećwiczono również elementy ratownictwa wysokościowego  na poziomie podstawowym z wykorzystaniem sprzętu, będącego na wyposażeniu JRG Krotoszyn.

Ćwiczono przede wszystkim wykorzystanie technik ratowniczych w ewakuacji poszkodowanych z wykopów, studzienek i wysokości.

Przeprowadzono również dla wszystkich zmian służbowych rozpoznanie obiektu przemysłowego - Fabrykę podłóg w Biadkach k. Krotoszyna.

Strażacy z JRG przez cały miesiąc czynnie brali udział w akcji "Zgaś ryzyko", w zakresie której starają się przekazać społeczeństwu instrukcje jak zapobiegać niebezpieczeństwom. 

Tekst: kpt. Sławomir Włodarczyk

Foto:Archiwum KP PSP Krotoszyn

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!