EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Dzień Otwartej Strażnicy

W niedzielę 8 listopada 2015 roku w ramach przedsięwzięcia "Dzień Otwartej Strażnicy" w KP PSP Krotoszyn zostały przygotowane 3 stanowiska robocze do zaprezentowania niżej wymienionych tematów.

Stanowisko "Czujka" - gdzie zwiedzający mogli się zapoznać z zasadą działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Omówiono zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, oraz jego oddziaływanie na organizm. Wskazano w jakich warunkach powstaje i jak się chronić przed jego powstaniem w budynkach mieszkalnych,

Stanowisko „Gaśnica” – pokazano podręczny sprzęt gaśniczy, omówiono jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia,

Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – przedstawiono zasady udzielania pierwszej pomocy.

W celu uatrakcyjnienia zwiedzania wystawiono samochody gaśnicze na placu, by zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt w jaki wyposażona jest JRG Krotoszyn.

Jednostkę odwiedziło w tym dniu 16 osób, w większości były to rodziny z dziećmi. Zaszczyciły nas również swą obecnością przedstawicielki Gazety Krotoszyńskiej.

Największe zainteresowanie zwiedzający wykazali przy samochodach i jego wyposażeniu, oraz stanowiskiem "Pierwsza Pomoc".

Opracowanie: asp. sztab. Mariusz Zasieczny

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!