Dzień Otwartej Strażnicy

W niedzielę 8 listopada 2015 roku w ramach przedsięwzięcia "Dzień Otwartej Strażnicy" w KP PSP Krotoszyn zostały przygotowane 3 stanowiska robocze do zaprezentowania niżej wymienionych tematów.

Stanowisko "Czujka" - gdzie zwiedzający mogli się zapoznać z zasadą działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Omówiono zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, oraz jego oddziaływanie na organizm. Wskazano w jakich warunkach powstaje i jak się chronić przed jego powstaniem w budynkach mieszkalnych,

Stanowisko „Gaśnica” – pokazano podręczny sprzęt gaśniczy, omówiono jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia,

Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – przedstawiono zasady udzielania pierwszej pomocy.

W celu uatrakcyjnienia zwiedzania wystawiono samochody gaśnicze na placu, by zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt w jaki wyposażona jest JRG Krotoszyn.

Jednostkę odwiedziło w tym dniu 16 osób, w większości były to rodziny z dziećmi. Zaszczyciły nas również swą obecnością przedstawicielki Gazety Krotoszyńskiej.

Największe zainteresowanie zwiedzający wykazali przy samochodach i jego wyposażeniu, oraz stanowiskiem "Pierwsza Pomoc".

Opracowanie: asp. sztab. Mariusz Zasieczny

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn

1.JPG 10.JPG 11.JPG

12.JPG 13.JPG 14.JPG

15.JPG 16.JPG 17.JPG

18.JPG 19.JPG 2.JPG

20.JPG 21.JPG 22.JPG

23.JPG 24.JPG 25.JPG

3.JPG 4.JPG 5.JPG

6.JPG 7.JPG 8.JPG

9.JPG

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!