EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Opłatkowe spotkanie

W piątek, 18 grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie strażacy i zaproszeni goście spotkali się przy wigilijnym stole.

„Księże biskupie…szanowni goście, czcigodni duchowni, koleżanki i koledzy strażacy i pracownicy cywilni komendy”. Tymi słowami Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. Mariusz Przybył powitał przybyłych na spotkanie opłatkowe gości, gości którzy znaleźli trochę czasu na wspólne spotkanie by połamać się opłatkiem i złożyć sobie wspólnie życzenia. W swoim imieniu i strażaków Komendant Powiatowy powitał: Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Edwarda Janiaka Ordynariusza diecezji Kaliskiej, Starostę Krotoszyńskiego Stanisława Szczotkę wraz z v-ce starostą Pawłem Radojewskim, skarbnikiem Andrzejem Jerzakiem i sekretarzem Krzysztofem Kaczmarkiem, Przewodniczącego Rady Powiatu Krotoszyńskiego Leszka Kulkę, Burmistrza Krotoszyna Franciszka Marszałka, Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Pana Stanisława Piotrowskiego, Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie Edwarda Kozupę wraz z Prezesem OSP Krotoszyn Waldemarem Florkowskim, Księdza prałata Aleksandra Genderę - proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela, Księdza kanonika Ryszarda Dziamskiego - powiatowego kapelana strażaków, Księdza kanonika Dariusza Kowalek - proboszcza parafii świętych apostołów Piotra i Pawła, księdza kanonika Andrzeja Szymankiewicza - proboszcza parafii św. Marii Magdaleny, Dyrektora Oddziału Banku BGŻ w Ostrowie Wlkp. Iwonę Żukowską, Dyrektora Naczelnego oraz Dyrektora Technicznego firmy GM Wiesława Gembiaka oraz Pawła Mikstackiego, Panią Agnieszkę i Michała Łyskawów.

W rolę mikołaja wcieli się Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu Pan Stanisław Piotrowski, który wręczy prezent dla krotoszyńskich strażaków, prezentem tym była piła do cięcia stali i betonu.

Podczas spotkania strażacy i zaproszeni goście podziękowali za nieoceniony wkład pracy jaki przez 37 lat włożył odchodzący dziś na zawieszoną w 2008roku emeryturę Pan Witold Szymczak.

Jego Ekscelencja ks. Biskup Edward Janiak w swym krótkim, ale jakże poruszającym wystąpieniu nawiązującym do osobistych doświadczeń i przeżyć przywołujących młodzieńcze lata i spędzone z mamą i rodzeństwem wieczory wigilijne pokazał, że mimo trudu, zmartwień i bólu można je przeżyć z radością. Radością i miłością, która pozwala postrzegać człowieka, który staje na naszej drodze jako dobro zesłane od Boga.

Zaproszeni goście, strażacy i pracownicy cywilni w radosnych nastrojach pokrzepionych słowem pasterza diecezji łamiąc się opłatkiem złożyli sobie życzenia wśród których obfitowało zdrowie, pomyślność, radość dla uczestniczących w spotkaniu i ich rodzin.

 

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: st. str. Szymon Kujawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!