Otwarte Strażnice - Serdecznie Zapraszamy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie w ramach „Dni Otwartych Strażnic” zaprasza w dniu 03 stycznia 2016r. (niedziela) w godzinach 14:00 do 16:00 na cykl edukacyjnych zajęć związanych z bezpieczeństwem pożarowym w okresie zimowym.

W ramach zajęć edukacyjnych dla wszystkich uczestników przygotowano cztery stanowiska:

1. Stanowisko "Czujka" - gdzie zwiedzający zapoznają się z zasadą działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Omówione zostaną zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, oraz jego oddziaływanie na organizm. Wskazane zostanie w jakich warunkach powstaje tlenek węgla i jak się chronić przed jego powstaniem w budynkach mieszkalnych.

2. Stanowisko „ Gaśnica” – pokazany zostanie podręczny sprzęt gaśniczy, strażacy omówią jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia.

3. Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – przedstawione zostaną zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym pierwsza pomoc przy wychłodzeniu/odmrożeniu niezwykle istotna w okresie zimowym.

4. Stanowisko „Zima” – związane z zasadami bezpiecznego zachowania w pobliżu zbiorników wodnych, w domu i na drodze. Dodatkowo strażacy udzielą starszym słuchaczom szereg wskazówek związanych z okresem zimowym takich jak bezpieczna eksploatacja urządzeń grzewczych, przewodów kominowych oraz aspekty związane z bezpieczeństwem pożarowym.

W celu uatrakcyjnienia pobytu w strażnicy, na placu JRG zostaną wystawione samochody gaśnicze, aby zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu JRG Krotoszyn. W przypadku złej aury wystawiony zostanie namiot pneumatyczny wraz z nagrzewnicą w celu stworzenia komfortowych warunków do edukacji pierwszej pomocy.

Zwiedzającym dzieciom rozdane zostaną kolorowanki o tematyce pożarniczej, a osobom dorosłym ulotki o tlenku węgla.

 

 

 

01.jpg

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!