Podsumowanie roku i awanse

W środę 03 lutego 2016 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyła się narada roczna podsumowująca rok 2015. Otwarcia i powitania gości dokonał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył. Na zaproszenie krotoszyński strażaków na naradę przyjechali zacni goście: mł. bryg. mgr inż. Maciej Brzeziński – Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Wicestarosta Krotoszyński – Paweł Radojewski, Leszek Kulka – Przewodniczący Rady Powiatu Krotoszyńskiego, Franciszek Marszałek – Burmistrz Krotoszyna, Bernard Jasiński – Burmistrz Miasta i Gminy Kobylin, Andrzej Budny – Burmistrz Miasta Sulmierzyce, Tomasz Chudy – Burmistrz Gminy i Miasta Zduny, Maciej Bratborski – Burmistrz Miasta i Gminy Koźmin Wlkp, Mariusz Dymarski – Wójt Gminy Rozdrażew, Edward Kozupa – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP w Krotoszynie wraz z Komendantami Miejsko – Gminnymi i Gminnymi OSP RP, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Związku Zawodowego „Florian” oraz przedstawiciele lokalnej prasy. W naradzie uczestniczyli strażacy Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie oraz pracownicy cywilni.

W dalszej części Komendant Powiatowy na podstawie prezentacji omówił główne kierunki i zadania, które realizowane były w roku 2015. Jak wynika z prezentacji i podsumowania postawione cele i zadania nakreślone przez przełożonych zostały wykonane w 100%. Z pełnym powodzeniem zrealizowane zostały także zadania ratowniczo – gaśnicze, które przez cały rok kreśli życie, a których nie da się zaplanować i przewidzieć, są one realizowane w momencie zaistnienia zagrożenia i w sytuacji, gdy człowiek stający w obliczu zagrożenia potrzebuje natychmiastowej i niezbędnej pomocy.

Podniosłym momentem narady było wręczenie awansu na wyższy stopień służbowy dla mł. ogn. Pawła Janickiego którego dokonał mł. bryg. mgr inż. Maciej Brzeziński – Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wraz Komendantem Powiatowym PSP w Krotoszynie.

W ostatniej części narady głos zabrali zaproszeni goście, którzy wyrazili podziękowanie zebranym na świetlicy strażakom za ich codzienną służbę oraz ratowanie ludzi i ich mienia. Życzyli także życzenie, abyśmy w roku 2016 mieli tyle powrotów ile było wyjazdów…

 

Opracowanie: mł. bryg. Janusz Kalak

Zdjęcia: st. str. Szymon Kujawa

 

 

 

1.JPG 10.JPG 2.JPG

3.JPG 4.JPG 5.JPG

6.JPG 7.JPG 8.JPG

9.JPG

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd