EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

DZIEŃ OTWARTEJ STRAŻNICY - Serdecznie Zapraszamy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza w dniu 07 luty 2016 roku tj. niedziela na kolejny cykl zajęć edukacyjnych pod hasłem „OTWARTA STRAŻNICA”. Krotoszyńska jednostka będzie dostępna dla zainteresowanych w godzinach od 1400 do 1600.

W siedzibie tut. Komendy dla wszystkich uczestników przygotowano cztery stanowiska:

1. W ramach akcji prewencyjnej „NIE DLA CZADU” zwiedzający zapoznają się z zasadą działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Omówione zostaną zagrożenia jakie niesie ze sobą tlenek węgla, oraz jego oddziaływanie na organizm. Wskazane zostanie w jakich warunkach powstaje tlenek węgla i jak się chronić przed jego powstaniem w budynkach mieszkalnych.

2. W ramach akcji prewencyjnej „ZGAŚ RYZYKO” omówione zostaną zagrożenia związane z okresem zimowym. Strażacy udzielą starszym słuchaczom cennych porad dotyczących bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych oraz przewodów kominowych i wentylacyjnych. Dodatkowo strażacy zwrócą uwagę na najczęstsze przyczyny pożarów w budynkach mieszkalnych oraz udzielą wskazówek na temat postepowania podczas pożaru.

3. Stanowisko „ Gaśnica” – pokazany zostanie podręczny sprzęt gaśniczy. Zainteresowani poznają sposoby użycia oraz rodzaje gaśnic a także grupy pożarów.

4. Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – przedstawione zostaną zasady udzielania pierwszej pomocy, w tym pierwsza pomoc przy wychłodzeniu/odmrożeniu niezwykle istotna w okresie zimowym.

W celu uatrakcyjnienia pobytu w strażnicy, na placu zostaną wystawione samochody pożarnicze, aby zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie. Każdy kto zdecyduje się w tym dniu odwiedzać krotoszyńskich strażaków będzie miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz poznania specyfiki ich służby.

Każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie nawet najmłodsi. Dzieciom rozdane zostaną kolorowanki o tematyce pożarniczej, a osobom dorosłym ulotki o tlenku węgla. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!