EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Dzień Otwartej Strażnicy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza w dniu 03 kwietnia 2016 roku tj. niedziela w godzinach od 1400 do 1600 na zajęcia edukacyjne pod hasłem „OTWARTA STRAŻNICA”. Jest to kolejna szansa  by odwiedzić tutejszą jednostkę .

Dla zainteresowanych strażacy przygotowali cztery stanowiska:

1. W ramach akcji prewencyjnej „NIE DLA CZADU” omówione zostaną zasady działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Dodatkowo słuchacze otrzymają cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego w sezonie grzewczym, ze szczególnym naciskiem na pożary w budynkach jednorodzinnych, eksploatacje urządzeń grzewczych, przeglądy i konserwacje przewodów wentylacyjnych i kominowych oraz postępowanie na wypadek pożaru.

2. Stanowisko „ Gaśnica” – pokazany zostanie podręczny sprzęt gaśniczy, strażacy omówią jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia.

3. Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – zainteresowani w pierwszej kolejności otrzymają teoretyczny instruktarz zasad udzielenia pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia. Następnie swoją wiedzę wykorzystają w praktyce na przygotowanym sprzęcie do pozoracji.

4. W celu uatrakcyjnienia pobytu w strażnicy dla Wszystkich zainteresowanych, na placu zostaną wystawione samochody pożarnicze, aby zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie.

Każdy kto zdecyduje się w tym dniu odwiedzać krotoszyńskich strażaków będzie miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz poznania specyfiki ich służby. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!