EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Tlenek węgla w statystykach

Nadeszła upragniona wiosna, praktycznie zakończył się sezon grzewczy, w kotłowniach zrobione porządki. Czas na podsumowania.

Tegoroczna kampania „NIE DLA CZADU” jest szóstą z kolei. I wynosi wymierne skutki. Na terenie naszego powiatu prowadzona jest na łamach lokalnych gazet, stron internetowych, rozgłośni radiowych. Za pośrednictwem tych periodyków strażacy informowali społeczeństwo o zagrożeniach jakie niesie za sobą używanie niesprawnych urządzeń grzewczych, uszczelnianie kratek wentylacyjnych oraz w jaki sposób należy postępować w przypadku podejrzenia występowania tlenku węgla. Bardzo duże korzyści dla społeczeństwa przyniosła akcja prowadzona wspólnie przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie, Urząd Miejski w Krotoszynie i KP PSP Krotoszyn w ramach konkursu „Czujka w domu – tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu”. W czasie konkursu rozlosowano 80 czujek tlenku węgla.

Pomimo szeroko zakrojonych działań profilaktycznych na terenie naszego powiatu zanotowano jednak zdarzenia związane w ulatnianiem się tlenku węgla. Cieszy to, że jest tych zdarzeń mniej, a co najważniejsze zmalała liczba osób poszkodowanych. W sezonie 2014 / 2015 były 3 takie zdarzenia, w których zostało poszkodowanych 8 osób w tym 2 dzieci. Natomiast w sezonie 2015 / 2016 odnotowaliśmy dwa zdarzenia, gdzie została poszkodowana 1 osoba.

Nie należy jednak bagatelizować zagrożenia jakie niesie z sobą ulatniający się tlenek węgla. Zwracamy się do wszystkich mieszkańców o czujność, o używanie sprawnych urządzeń grzewczych, a w szczególności piecyków gazowych oraz o czyszczenie i przeglądy przewodów kominowych.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!