EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Gasili ryzyko w czasie pikniku z patronem szkoły

Podtrzymując tradycję lat poprzednich w dniu 14 maja 2016 roku funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wzięli czynny udział w „PIKNIKU Z PATRONEM SZKOŁY” organizowanym już po raz szósty przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Wojska Polskiego w Krotoszynie. Tym samym dołączyli do przedstawicieli pozostałych służb mundurowych jak wojsko i policja, których celem było w tym dniu przybliżenie dzieciom i młodzieży zawodów strażaka, policjanta i żołnierza.

Obok specjalistycznego sprzętu wojskowego nie mogło więc zabraknąć nowoczesnego samochodu gaśniczego. Dzieci miały okazję poprzez zabawę zapoznać się ze specjalistycznym sprzętem i przy asyście strażaków samodzielnie przekonać się ile siły potrzeba, aby obsłużyć profesjonalną linię gaśniczą. Pożaru co prawda nie zgłoszono, ale park został solidnie podlany.

Równie dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie udowodnili, że posiadają dużą wiedzę i pod czujnym okiem instruktora chętnie ćwiczyli na specjalnie do tego celu przygotowanych fantomach. Dla wszystkich jednak atrakcją samą w sobie okazało się znalezienie się w prawdziwym wozie strażackim i możliwość użycia jakże charakterystycznych strażackich sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Opracowanie: st. ogn. mgr Monika Grząka

Zdjęcia: JRG PSP Krotoszyn, st. ogn. mgr Monika Grząka

 

 

                                     

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!