Komendant bryg. Mariusz Przybył odszedł na emeryturę

W poniedziałek 4 lipca 2016 roku na placu komendy odbyła się podniosła uroczystość. Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Mariusz Przybył zakończył służbę i przeszedł na emeryturę.

Punktualnie o godzinie 14:00 na placu pojawił się st. kpt. mgr Andrzej Bartkowiak Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w asyście bryg. mgr inż. Jacka Strużyńskiego Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie. Dowódca uroczystości st. asp. Sebastian Szewczyk złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości.

Zastępca Komendanta Powiatowego bryg. Tomasz Niciejewski w imieniu Komendanta bryg. Mariusza Przybyła powitał zaproszonych gości w osobach: St. kpt. Andrzeja Bartkowiaka – Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,  bryg. Jacka Strużyńskiego – pełniącego obowiązki Komendanta Powiatowego od 1 lipca 2016,  Pawła Radojewskiego Wicestarostę krotoszyńskiego wraz skarbnikiem i sekretarzem , Panią Zofię Jamka Przewodniczącą Rady miejskiej w Krotoszynie z burmistrzami i wójtem z terenu powiatu krotoszyńskiego, Komendantów Południowej Wielkopolski:  st. bryg. Jacka Jarusa z Pleszewa, st. bryg. Kazimierza Cieślaka z Jarocina, st. bryg. Sławomira Rojdę z Rawicza, bryg. Jacka Wiśniewskiego z Ostrowa Wielkopolskiego, bryg. Wojciecha Grabarka z Kępna, St. bryg. w stanie spoczynku Lecha Janiaka – byłego Zastępcę Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, st. bryg. w stanie spoczynku Andrzeja Mortę – byłego komendanta z Ostrowa Wielkopolskiego, st. bryg. w stanie spoczynku Ryszarda Frątczaka – byłego komendanta wojewódzkiego PSP w Kaliszu, Inspektora Mariusza Jaśniaka – Komendanta Powiatowego Policji oraz Waldemara Wujczyka Komendanta Komendy Straży Miejskiej w Krotoszynie, Hannę Grunt – Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Poznaniu, Druha Edwarda Kozupę – Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego OSP RP W Krotoszynie wraz z Komendantami Miejsko Gminnymi i Gminnymi i prezesami jednostek OSP, Ks. Prałata Aleksandra Genderę wraz z proboszczami parafii krotoszyńskich. Naczelników i dyrektorów jednostek powiatowych, inspekcji i straży, Stanisława Piotrowskiego – dyrektora WORD z Kalisza, Lokalnych przedsiębiorców Agnieszkę i Michała Łyskawów, Wiesława Gembiaka i Pawła Mikstackiego, Józefa Kujawskiego, żonę komendanta Przybyła Małgorzatę i mamę Jadwigę, mł. bryg. w stanie spoczynku Andrzeja Mielocha prezesa koła emerytów wraz emerytami i rencistami oraz strażaków i pracowników cywilnych pełniących służbę w KP PSP Krotoszyn. Następnie Zastępca Komendanta przedstawił historię służby odchodzącego na emeryturę komendanta

Niecodzienna dziś okazja…niezwyczajny dzień. Na placu komendy zebrało się Koloseum ludzi straży, by podziękować za służbę, za ponad 30 lat służby brygadierowi Mariuszowi Przybyłowi – Komendantowi Powiatowemu PSP w Krotoszynie. Bryg. Mariusz Przybył swoja przygodę z pożarnictwem rozpoczął w roku 1985 w Szkole Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu, którą ukończył w roku 1987. Jako Młodszy Chorąży Pożarnictwa służbę rozpoczął w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Kaliszu na stanowisku inspektora.  Następnie była Komenda Rejonowa Straży Pożarnej w Kaliszu, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza  PSP w Kaliszu, Komenda Wojewódzka PSP w Kaliszu, Komenda Wojewódzka w Poznaniu. Nadszedł dzień 1 lipca 1999 roku –rozpoczyna służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Krotoszynie.  Pracował na różnych stanowiskach począwszy od instruktora poprzez technika, dyżurnego operacyjnego, starszego oficera, by w kwietniu 2007 objąć stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.  Służba w straży pożarnej to nie jest bajka – to stawianie czoła wyzwaniom i przeciwnością losu, to walka z żywiołami, to niesienie pomocy człowiekowi który staje w obliczu zagrożenia, to ratowanie życia ludzi i ich mienia.. Ale to nie wszystko. Pełnienie funkcji komendanta to także kierowanie zespołem ludzi, zabieganie o środki finansowe w urzędach, dbałość o poprawę warunków pracy. Jak to komendantowi Mariuszowi się udało możemy przekonać się naocznie, budynki po termomodernizacji, nowy tabor samochodowy, wyremontowane pomieszczenia komendy, nowy plac manewrowy. Wszystkie te inwestycje to kwota sięgająca 3,5 miliona złotych.Za swoją służbę i osiągnięcia Komendant odznaczony został: Brązowym, Srebrnym i złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa, brązową i srebrną odznaką zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej, srebrnym medalem za długoletnią służbę”.

Wzruszającym momentem było pożegnanie ze sztandarem komendy. Komendant Przybył przyklęknął i ucałował sztandar, a kiedy wstał i oddał honor odegrany został sygnał Wojska Polskiego.

W czasie uroczystości Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP st. kpt. Andrzej Bartkowiak   przyjął meldunek od bryg. Jacka Strużyńskiego o przyjęciu pełnienia obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie.

1.jpg 10.jpg 11.jpg

12.jpg 13.jpg 14.jpg

15.jpg 16.jpg 17.jpg

18.jpg 2.jpg 3.jpg

4.jpg 5.jpg 6.jpg

7.jpg 8.jpg 9.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!