EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Pan st.sekc. Łukasz Binek nagrodzony

W środę, 26 października 2016 roku do Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim przybyli premier RP Beata Szydło oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Wizyta ta była doskonałą okazją aby wręczyć wyróżnienia 15 funkcjonariuszom, którzy podczas służby wykazali się profesjonalizmem, poświęceniem i ofiarnością.  Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazł się również strażak z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie st. sekc. Łukasz Binek.

Na pamiątkowym grawertonie czytamy „z wyrazami wdzięczności za profesjonalizm, poświęcenie oraz ofiarność w pełnieniu służby na rzecz bezpieczeństwa obywateli”.

Strażak…to nie tylko zawód i pasja, ale to także misja społeczna, której celem jest niesienie szeroko pojętej pomocy nie tylko w czasie pełnienia służby, ale także poza nią. Strażakowi będącemu w służbie jest o wiele łatwiej wykonywać obowiązki strażaka – ratownika. Ma on wtedy do dyspozycji samochody, sprzęt, jest umundurowany i zabezpieczony przed działaniem czynników szkodliwych. Inaczej sprawa wygląda, kiedy jest poza służbą. Wtedy stając w obliczu zagrożenia ma do dyspozycji wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne, które wykorzystane w odpowiedni sposób dają efekt w postaci uratowanego życia ludzkiego i ich mienia.

Związani jesteśmy ze służbą strażacką, która u podstaw ma zapisaną służbę ludziom tym słabym, pokrzywdzonym, nieszczęśliwym, a nasze szeregi gromadzą najaktywniejszych, najwytrwalszych i najwartościowszych przedstawicieli społeczeństwa…jest to autentyczna siła z narodu wzięta.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: mł. bryg. Sławomir Brandt st. sekc. Łukasz Binek, sekc. Damian Jochaniak

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!