EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Dzień Otwartej Strażnicy

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie zaprasza w dniu 30 kwietnia 2017 roku tj. niedziela w godzinach od 1300 do 1600 na zajęcia edukacyjne pod hasłem „OTWARTA STRAŻNICA”. Jest to kolejna szansa  by odwiedzić tutejszą jednostkę, zapoznać się ze sprzętem będącym na jej wyposażeniu oraz doskonała okazja do pozyskania cennych wskazówek dotyczących szeroko pojętej prewencji społecznej.

Dzień otwartej strażnicy to dobra okazja szczególnie w perspektywie zbliżającego się końca roku szkolnego, by zaznajomić przybyłych dorosłych, młodzież oraz dzieci z Programem Akcji MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Głównym celem akcji ministerstwa, którą zainaugurował minister Mariusz Błaszczak,  jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na kwestie związane z bezpieczeństwem podczas m.in. przemieszczania się w ruchu ulicznym, wypoczynku nad wodą, biwakowania w terenach zalesionych i związane z tym zagrożenie powstania pożaru.

Dla zainteresowanych na Placu JRG przygotowane zostaną cztery stanowiska o zróżnicowanej tematyce:

1. W ramach akcji prewencyjnej „CZAD I OGIEŃ - obudź czujność” omówione zostaną zasady działania czujek tlenku węgla i czujek dymu. Dodatkowo słuchacze otrzymają cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa pożarowego w sezonie grzewczym, ze szczególnym naciskiem na pożary w budynkach jednorodzinnych, eksploatacje urządzeń grzewczych, przeglądy i konserwacje przewodów wentylacyjnych i kominowych oraz postępowanie na wypadek pożaru.

2. Stanowisko „ Gaśnica” – pokazany zostanie podręczny sprzęt gaśniczy, strażacy omówią jego budowę, zasadę działania oraz zasady prawidłowego użycia.

3. Stanowisko „Pierwsza Pomoc” – zainteresowani w pierwszej kolejności otrzymają teoretyczny instruktarz zasad udzielenia pierwszej pomocy w stanach nagłego zagrożenia. Następnie swoją wiedzę wykorzystają w praktyce na przygotowanym sprzęcie do pozoracji.

4. W celu uatrakcyjnienia pobytu w strażnicy dla Wszystkich zainteresowanych, na placu zostaną wystawione samochody pożarnicze aby zwiedzający mogli z bliska zobaczyć sprzęt będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Krotoszynie.

Każdy, kto zdecyduje się w tym dniu odwiedzać krotoszyńskich strażaków, będzie miał możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia oraz poznania specyfiki ich służby.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

 

Opracowanie; st. str. Łukasz Wyduba

Zdjęcia: archiwum JRG Krotoszyn

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!