Ćwiczenia całego stanu osobowego

W wtorek wczesnym rankiem, bo już o godzinie 4:30 rozpoczęły się ćwiczenia całego stanu osobowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Wprowadzenie odpowiednich procedur spowodowało, że już o godzinie 7:00 wszyscy strażacy zameldowali się w siedzibie KP PSP przy ul. Mickiewicza gotowi do podjęcia natychmiastowej służby. Po porannej odprawie i przedzieleniu obowiązków rozpoczęły się ćwiczenia.

Pierwsze ćwiczenie przeprowadzono na obiektach Urzędu Miejskiego w Krotoszynie. Ze zgłoszenia wynikało, że nieznany i zamaskowany mężczyzna wszedł do urzędu rozsypał biały proszek w sekretariacie wziął zakładnika i zabarykadował się w pomieszczeniach piwnicznych. W tym epizodzie ćwiczyli strażacy z KP PSP Krotoszyn, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policjanci z KPP Krotoszyn, strażacy z jednostek OSP z Krotoszyna, Biadek, Roszek i Zdun.

Drugie ćwiczenie przeprowadzono na obiektach Zakładów NUTRICJA w Krotoszynie.
Z otrzymanego zgłoszenia wynikało, że wypadkowi uległ jeden z pracowników, który został przygnieciony przez materiały zgromadzone w magazynie. W tym epizodzie ćwiczyli strażacy z KP PSP Krotoszyn, Policjanci z KPP Krotoszyn, strażacy z jednostek OSP Krotoszyn, Roszki i Biadki.

Trzecie ćwiczenie przeprowadzono w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Borzęciczkach. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru na trzecim piętrze w pomieszczeniach internatu. Zagrożeni są mieszkańcy Ośrodka, którym ogień powstały na klatce schodowej odciął drogę ucieczki. W tym epizodzie ćwiczyli strażacy z KP PSP Krotoszyn, JRG PSP Pleszew, JRG Jarocin, OSP Koźmin Wielkopolski, Wałków, Borzęciczki, Czarny Sad, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policjanci z Koźmina Wielkopolskiego, młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Koźmina Wielkopolskiego.

Wszystkie założenia zostały zrealizowane, a postawione cele osiągnięte. Procedury obowiązujące w poszczególnych służbach sprawdziły się w realnych działaniach.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i organizację ćwiczeń.

Opracowanie: bryg. Tomasz Niciejewski

Zdjęcia: st. kpt. Krzysztof Figlak

 

 

 

 

 

P6200037.JPG P6200043.JPG P6200049.JPG

P6200059.JPG P6200064.JPG P6200069.JPG

P6200073.JPG P6200081.JPG P6200088.jpg

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!