Konkursu "Chrońmy Las" - pożarnictwo i ekologia wśród młodego pokolenia

W czwartek, 23 listopada 2017 roku  w krotoszyńskim Muzeum Regionalnym im. Hieronima Ławniczaka odbyła się 26 edycja konkursu wiedzy o lesie pod hasłem „Chrońmy Las”. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach 22 Festiwalu Dziecięcego o Tematyce Ekologicznej Krotoszyn 2017.

Do konkursu zgłosiło się 11 Szkół Podstawowych oraz 4 Gimnazja z terenu powiatu krotoszyńskiego. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwała komisja składająca się z przedstawicieli Nadleśnictwa Krotoszyn oraz funkcjonariusza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie asp.  sztab. Łukasz Kliś.

Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym etapie trzy osobowe zespoły zmierzyły się z testem jednokrotnego wyboru o tematyce pożarniczej i ekologicznej. Następnie podsumowano wyniki grup startujących i wyłoniono finalistów. W finale zadanie było znacznie trudniejsze. Uczniowie odpowiadali ustnie na pytania zadawane przez komisję, zaciekle rywalizując o pierwszy stopień podium. Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy posiadali ogromną wiedzę z zagadnień związanych z pożarnictwem i ekologią. Podsumowując wyniki rywalizacji wyłoniono skład podium w kategorii szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W tegorocznej edycji jury konkursu spotkała miła niespodzianka. W kategorii szkół gimnazjalnych dwie drużyny zajęły ex aequo pierwsze miejsce.

Rywalizacja przebiegła w miłej atmosferze. Kolejna edycja już za nami. Każda z nich jest doskonałą okazją do pogłębiania wiedzy pożarniczej wśród młodego pokolenia.

Klasyfikacja Szkół Podstawowych:

1 miejsce - Szkoła Podstawowa w Rozdrażewie,

2 miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,

3 miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Krotoszynie.

Klasyfikacja Gimnazjów:

1 miejsce ex aequo – Oddział Gimnazjum z Branżowej Szkoły I Stopnia w Kobylinie,

1 miejsce ex aequo - Gimnazjum w Rozdrażewie,

3 miejsce - Niepubliczne Gimnazjum nr 5 w Krotoszynie.

 

Opracowanie: asp. sztab. Łukasz Kliś

Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Kliś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20171123_100602.jpg IMG_20171123_100618.jpg IMG_20171123_100648.jpg

IMG_20171123_120751.jpg

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd