EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Krew - lek którego kupić się nie da...

W piątkowy wieczór 24 listopada 2017 roku w restauracji „Ratuszowa” odbyło się coroczne spotkanie Honorowych Dawców Krwi z terenu powiatu krotoszyńskiego. Uroczystość jest wyrazem wdzięczności i uznania dla krwiodawców za wspaniały dar serca, bezinteresowność i ogromne pokłady altruizmu. Członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie oraz klubu działającego przy Oddziale Rejonowym PCK w Krotoszynie spotkali się by wspólnie świętować Dni Honorowego Krwiodawstwa. Spotkanie zaszczycili swym udziałem: Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie bryg. mgr inż. Tomasz Niciejewski, oraz licznie przybyli goście z Burmistrzem Krotoszyna Franciszkiem Marszałkiem oraz Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Krotoszyńskiego Krzysztofem Kasprzakiem na czele.

Dni Honorowego Krwiodawstwa były doskonałą okazją do wręczenia krwiodawcom odznaczeń i wyróżnień. W gronie odznaczonych znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej                    st. asp. Grzegorz Goliński, który otrzymał Odznakę Honorową IV stopnia za zaszczytne zasługi w realizacji humanitarnych celów Polskiego Czerwonego Krzyża.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie funkcjonuje nieprzerwanie od 27 października 1979 roku. Funkcjonariusze nie tylko bezinteresownie oddają krew ale także corocznie czynnie włączają się w organizację zawodów powiatowych pierwszej pomocy dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem PCK.

Krew jest  lekiem, którego kupić się nie da. Na wielkie słowa uznania zasługują osoby, które ten lek bezinteresownie dostarczają. To niezwykle budujące, że mimo ogromu obowiązków zawodowych i rodzinnych strażacy znajdują czas by podzielić się z innymi – „życiodajnym płynem”.

Opracował: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: asp. sztab. Mateusz Poczta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd