EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Odprawa służby dyżurnej SKKP

„Dziękuję za dobrze wykonaną pracę” tymi słowami Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie st. bryg. mgr inż. Jacek Strużyński otworzył odprawę służby dyżurnej SKKP, która odbyła się w piątek 12 stycznia 2018 roku. W spotkaniu uczestniczył także Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie bryg. Tomasz Niciejewski, Naczelnik Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno – Rozpoznawczych mł. bryg. mgr inż. Janusz Kalak oraz specjalista mgr. Piotr Kopka.

Rok 2017 nie należał do łatwych. Pojawiły się okresy w których telefon alarmowy nie milknął a zdarzeń przybywało w zawrotnym tempie. To okres anomalii pogodowych przechodzących przez powiat, które wpłynęły na znaczny wzrost ilości interwencji Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej. Piątkowe spotkanie w tak szerokim gronie było doskonałą okazją do obszernego podsumowania działalności Stanowiska Kierowania oraz omówienia ważnych kwestii wynikających z toku pełnienia służby. W czasie odprawy zwrócono uwagę na aspekty przyjmowania zgłoszeń o zaistniałych pożarach i miejscowych zagrożeniach, dysponowania sił i środków do zdarzeń w oparciu o procedury, współpracy z jednostkami OSP na terenie powiatu krotoszyńskiego, obiegu istotnych informacji oraz współpracy dyżurnych z dowódcami poszczególnych szczebli.

Ponadto podsumowano proces doskonalenia zawodowego i wskazano priorytety na najbliższe miesiące. Miła, merytoryczna i rzeczowa dyskusja pozwoliła wypracować wiele cennych wniosków wynikających z dotychczasowej pracy dyżurnych, które zaowocują w przyszłości.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: mgr. Piotr Kopka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!