EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Kontynuacja akcji "Bezpieczne ferie 2018"

W piątek 9 lutego 2018 roku Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wraz z druhami Jednostki OSP Kobylin przy współudziale Policjantów z Posterunku Policji w Kobylinie przeprowadzili akcję edukacyjno – informacyjną dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kobylinie. Działania dla około 200 uczniów przeprowadzone zostały na zbiorniku wodnym przy ul Grobla w Kobylinie.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński powitał przybyłą młodzież, nakreślił tematykę spotkania i zachęcił do rozważnego spędzania tego dwutygodniowego okresu wakacyjnego.

W trakcie prowadzonej akcji omówione zostały zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa podczas wypoczynku zimowego, przedstawione zostały zasady zachowania się w przypadku załamania się lodu pod osobami przebywającymi na zamarzniętych zbiornikach oraz zasady jak udzielić pomocy poszkodowanemu przy wykorzystaniu przedmiotów na miejscu czy też elementów garderoby jednocześnie nie narażając siebie na zagrożenie. Sprawdzono również wiedzę młodzieży szkolnej na temat sposobu alarmowania służb ratowniczych. Całość omawianych zagadnień urozmaicił pokaz pozorowanej akcji ratowniczej począwszy od momentu załamania się lodu pod pozorantem do czasu przygotowania osoby poszkodowanej do przekazania służbom medycznym. Po zakończonym pokazie strażacy wykorzystując sprzęt szkoleniowy przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy osobom w hipotermii. Cieszy fakt dużego zainteresowania młodzieży i chęć zgłębienia wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy o czym świadczyła aktywność uczestników w trakcie pokazu.  

Strażacy ponawiają apel!!!

Zamarznięte zbiorniki wodne nie gwarantują bezpieczeństwa, nigdy nie mamy pewności, że pokrywa lodowa na całej powierzchni jest jednakowa. Korzystajmy z bezpiecznych lodowisk w miejscach wyznaczonych - gdzie jest bezpiecznie.

Opracowanie: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: dh Wiesław Kupczyk


 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd