EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

W ferie o bezpieczeństwie

Krotoszyńska Liga Obrony Kraju w ramach akcji Zima 2018 organizuje zajęcia edukacyjne dla dzieci w okresie ferii zimowych. Jedną z atrakcji dla młodych podopiecznych była krotoszyńska strażnica, która jest zawsze otwarta dla mieszkańców powiatu.

W poniedziałek 19 lutego 2018 roku odwiedziło nas 21 dzieci, które z wielkim zaciekawieniem nie tylko oglądały ale i słuchały co mają do powiedzenia strażacy. A mieli do powiedzenia bardzo dużo, przede wszystkim o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie okresu zimowego ze szczególnym naciskiem na pokryte lodem akweny wodne, które w tych warunkach pogodowych nie są bezpieczne. Nasi Goście mogli również zapoznać się ze specyfiką służby, poznać sprzęt i wyposażenie strażaka oraz przywdziać niektóre części strażackiej garderoby. Poniedziałkowe spotkanie w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2018” to kolejna okazja, aby połączyć przyjemne z pożytecznym, edukując i bawiąc najmłodszych.

Krotoszyńscy strażacy nigdy nie odmawiają grupom, które zechcą wizytować naszą strażnicę. Co więcej, sami wychodzą z inicjatywą  organizując pokazy i spotkania na terenie powiatu krotoszyńskiego, które mają uświadomić społeczeństwo jakie zagrożenia nas otaczają. Każdy takie przedsięwzięcie ma jeden cel… Wasze bezpieczeństwo.

Opracowanie: asp. Mateusz Dymarski

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 


 

Our website is protected by DMC Firewall!