Dzień przedsiębiorczości

W środę 21 marca 2018 roku w ramach piętnastej edycji ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości” Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie wizytowali uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie.

Ideą projektu jest zweryfikowanie przez młodych ludzi swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznanie się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach, czy predyspozycjach niezbędnych do jego wykonywania.

W ciągu kilku godzin spędzonych razem z funkcjonariuszami naszej komendy uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki zawodu strażaka. Swoją wizytacje rozpoczęli od Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, gdzie poznali procedury wdrażane w następstwie zgłoszeń alarmowych. Następnie funkcjonariusze pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej zaprezentowali i szczegółowo omówili sprzęt specjalistyczny jakim dysponuje nasza jednostka, dając młodzieży ogólne wyobrażenie na temat umiejętności jakie muszą posiąść strażacy, aby dobrze wykonywać swój zawód.

Dzisiejszy dzień był również doskonałą okazją aby naszym gościom w ramach prewencji społecznej przybliżyć tematykę związaną z szeroko rozumianym bezpieczeństwem, oraz sposobami radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

 

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: JRG Krotoszyn

 

 


1.jpg WP_20180321_002.jpg WP_20180321_003.jpg

WP_20180321_008(1).jpg WP_20180321_009.jpg

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd