Strażacy na Festiwalu Zawodów

W sobotę 21 kwietnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Krotoszynie odbył się Festiwal Zawodów.

Celem imprezy było przedstawienie młodzieży i lokalnemu środowisku zamierających zawodów jak i nauka nowych współczesnych. Wśród szerokiego grona instytucji promujących swoją profesję nie mogło również zabraknąć przedstawicieli Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, których zadaniem było przybliżenie specyfiki służby w zawodzie strażak oraz możliwości wstąpienia w szeregi Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach prewencji społecznej, osoby uczestniczące w imprezie otrzymały ulotki które zawierały ważne informacje na temat otaczających nas zagrożeń, i jak w takich sytuacjach się zachować. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ze sprzętem medycznym, na którym samodzielnie pod instruktażem strażaka można było udzielić pierwszej pomocy osobie dorosłej i dziecku. Najmłodsi mogli usiąść w wozie strażackim oraz zapoznać się ze sprzętem jakim dysponuje Państwowa Straż Pożarna w Krotoszynie. Cała impreza odbyła się w miłej i spokojnej atmosferze.

Opracował: asp. sztab. Łukasz Kliś

Zdjęcia: asp. sztab. Łukasz Kliś

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P4210020.JPG P4210022.JPG P4210024.JPG

P4210026.JPG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!