EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Wiem jak uniknąć pożaru - ogniowe zagadki.

„Wiem jak uniknąć pożaru – Ogniowe zagadki” – pod takim hasłem realizowana była już kolejna akcja krotoszyńskich strażaków, którzy wspólnie ze Strażą Miejską w Krotoszynie prowadzili profilaktykę w Szkołach Podstawowych na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn.

Działania prowadzone są w ramach akcji „Kręci mnie Bezpieczeństwo”.

Celem akcji jest edukacja dzieci w zakresie bezpiecznych zachowań w codziennym życiu, a więc w domu, szkole, w czasie wycieczek i wakacji. Wczesna edukacja pozwala wykształtować w dzieciach nawyki, które pozwolą uniknąć niebezpieczeństwa, a jeżeli dojdzie do zagrożenia dzieci będą umiały zareagować chociażby poprzez umiejętne powiadomienie służb ratunkowych.

W czasie spotkań z dziećmi omawiane są tematy związane z: numerami alarmowymi oraz zasadami ich użytkowania, sytuacjami w jakich może dojść do powstania pożaru, jak zachować się w czasie pożaru, kiedy dochodzi do powstania tlenku węgla i jak postępować, aby do takich sytuacji nie dochodziło.

Dzieci otrzymują broszury opracowane w formie komiksu, które upowszechniają wiedzę wśród dzieci o zagrożeniach i sposobach postępowania. Broszura zawiera zadania do samodzielnego rozwiązywania przez dziecko.

Programem objętych było ponad 600 dzieci. Zakup broszur został sfinansowany ze środków Miasta i Gminy Krotoszyn.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Straż Miejska Krotoszyn

 

 

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!