EWAKUACJA SZKÓŁ

KORONAWIRUS

KOMUNIKAT KOMINIARZE

SEZON GRZEWCZY

SZERSZENIE, OSY...

OSTRZEŻENIA METEO

KAMPANIA 4U

ANIMUS FORTIS

FUNDACJA PSP

ZOSTAŃ STRAŻAKIEM

PLATFORMA E-LEARNING

Zderzenie "Busa" z pojazdem szynowym. Ćwiczenia KOLEJ 2018

Dziesięć osób poszkodowanych - to bilans zdarzenia do którego doszło w czwartek 14 czerwca 2018 roku na ulicy Towarowej w Krotoszynie.

Dyżurny Operacyjny Powiatu o godzinie 10:00 przyjął zgłoszenie o zderzeniu Busa i pojazdu szynowego na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Bezpośredni świadek zdarzenia nie był w stanie określić stan i ilość osób poszkodowanych.

Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie, dwa zastępy z Jednostki OSP Krotoszyn oraz po jednym zastępie z Jednostek OSP Kobylin, OSP Zduny i OSP Koźmin Wielkopolski.

Pierwsze Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, które przybyły na miejsce zdarzenia zastały widok zmasakrowanego Busa, znaczna część osób poszkodowanych pod wpływem siły uderzenia wypadła z rozbitego pojazdu na zewnątrz. W miarę upływu czasu na miejsce docierają kolejne zastępy Straży Pożarnej oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego skutecznie udzielając pomocy potrzebującym. Docierają również patrole Policji, Straży Miejskiej i Straży Ochrony Kolei, które zapewniają bezpieczne i komfortowe prowadzenie działań ratowniczych poprzez izolację miejsca działań przed dostępem osób postronnych.

Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń, które zostały przeprowadzone w związku z Kampanią społeczną „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko!”.

Pozorowany wypadek na przejeździe kolejowym poprzedzony został prewencją społeczną dla 250 uczniów Szkół Podstawowych. Celem akcji jest kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych, podnoszenie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie st. bryg. Jacek Strużyński wykorzystując zbliżający się okres wakacyjny w swoim wystąpieniu przekazał niezwykle cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego przebywania nad zbiornikami wodnymi oraz przypomniał najistotniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku w czasie wolnym od szkoły.

W akcję zaangażowały się Zakłady Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie, Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie, Państwowe Ratownictwo Medyczne w Krotoszynie, Powiatowe i Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego, Straż Ochrony Kolei oraz Straż Miejska w Krotoszynie.

Opracował: kpt. Tomasz Patryas

Zdjęcia: Gazeta Krotoszyńska, st.ogn.Monika Grząka, kpt.Tomasz Patryas

 

 

 

 

 

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!